ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Taraflar

İşbu Üyelik Sözleşmesi (“Sözleşme”) bir tarafta Engin Deniz Gıda Kimya Pınarı San. Tic. Engin Bekdeşer (“Şirket”)ile diğer tarafta yilbasisepeti.com'a üye olan Üye arasında, Üye’nin yilbasisepeti.com'a kayıt olması amacıyla ve Sözleşme’nin elektronik ortamda Üye tarafından onaylanması suretiyle akdedilmiştir.

Üye, yilbasisepeti.com'a üye olarak, işbu Sözleşme'nin tamamını okuduğunu; içeriğini bütünü ile anladığını ve tüm hükümlerini onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Tanımlar

Site: yilbasisepeti.com adlı alan adından oluşan internet sitesini ifade eder.

Şirket: yilbasisepeti.com adlı internet sitesinin sahibi olan Engin Deniz Gıda Kimya Pınarı San. Tic. Engin Bekdeşer ’ni ifade eder.

Üye : yilbasisepeti.com adlı internet sitesine üye olan ve yilbasisepeti.com tarafından satışa arz ürün/ürünleri satın alan internet kullanıcısını ifade eder.

Ürün: Engin Deniz Gıda Kimya Pınarı San. Tic. Engin Bekdeşer  tarafından yilbasisepeti.com adlı internet sitesinde satışa çıkarılan su altı ve su üstü kostümleri de dahil olmak üzere her türlü tekstil ürünü, kostüm, kıyafet, ayakkabı, terlik, çanta, aksesuar ve diğer giyilebilir ürünleri ifade eder.

Sözleşme’nin Konusu ve Kapsamı

İşbu Sözleşme ile Site’nin kullanım şartları; Site’de sunulan ürünlerden yararlanma şartları ve tarafların hak ve yükümlülükleri belirlenmektedir.

İşbu Sözleşme, Site’de yer alan kullanıma, üyeliğe, ürünlere ve hizmetlere ilişkin olarak yapılan uyarı, yazı ve açıklama gibi her türlü beyan ile ilgili Üye’nin hak ve yükümlülüklerini de kapsamaktadır. Üye, işbu Sözleşme'nin hükümlerini kabul etmek ile Site’de yer alan kullanıma, üyeliğe, ürünlere ve hizmetlere ilişkin olarak Şirket tarafından açıklanan her türlü beyanı da kabul etmiş olmaktadır.

Üye Site’de yer alan veya yer alacak uyarı, yazı ve açıklama gibi her türlü beyana uygun olarak davranacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Üyelik ve Site Kullanım Şartları

Site herkese açık bir internet sitesidir. Site’ye üye olabilmek için üyelik formunun zorunlu alanlarının eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Üye, üyelik formuna girdiği kişisel bilgiler dahil her türlü bilginin doğru olduğunu kayıtsız şartsız kabul eder.

Üye’nin Site’ye üye olmak için kullandığı e-posta adresi sadece Üye’ye özel olup; aynı e-posta adresi iki farklı üyeliğin oluşturulması mümkün değildir. Üye Site’ye üye olmak için kendisinin belirleyeceği bir şifreye sahip olacaktır.

Üye’nin Site’deki servislere bağlanabilmesi için kayıt esnasında girdiği e-posta adresini ve oluşturduğu şifresini Site’deki “Giriş” bölümüne girmesi gereklidir.

Üye dilediği zaman şifresini değiştirebilir. Üye Site’deki üyeliğinin korunması için şifresini üçüncü kişiler ile paylaşmamalıdır. Üye tarafından üyelik için seçilen şifrenin korunması tamamen Üye’nin sorumluluğundadır. Şirket Üye’nin şifre kullanımından doğacak problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Aşağıda belirtilen durumlarda, Şirket Üye’nin Site kullanımını engelleyebilir ve söz konusu durumlara ilişkin kanuni hakları saklıdır:

Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgileri, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeleri içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan bilgilerin Site’ye kaydedilmesi;

Site’de yer alan çalışmaların ve içeriğin kısmen veya tümüyle kopyalanarak farklı amaçlarla kullanılması veya kullanılmaya çalışılması;

Site’nin genel güvenliğini tehdit edecek, Site için kullanılan yazılımların çalışmasını engellenmesi; engellenmesi girişiminde bulunulması; bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi.

Üye’nin Hak ve Yükümlülükler

Üye, Site’de sergilenen ürün/ürünleri satın almak suretiyle, ürün açıklaması ile beraber Şirket tarafından belirlenmiş satış şartlarını ve usullerini de kabul etmiş sayılır.

Üye, üyelik işlemlerini yerine getirirken, Site’nin sunduğu hizmetlerden faydalanırken ve Site’deki hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yaparken, işbu Sözleşme'de yer alan tüm şartlara, Site’nin ilgili yerlerinde belirtilen kurallara ve yürürlükteki tüm mevzuata uygun hareket edeceğini; yukarıda belirtilen tüm şart ve kuralları anladığını ve onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Üye’nin Site tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilmek amacıyla kullandığı sisteme erişim araçlarının (Üye ismi, şifre v.b.) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerden korunması ilgili hususlar tamamen Üye’nin sorumluluğundadır. Üye’nin, sisteme giriş araçlarının güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerden korunması gibi hususlardaki tüm ihmal ve kusurlarından dolayı Üye’nin ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği zararlara istinaden doğrudan veya dolaylı, Site’nin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Üye, Site’yi kullanırken ve Site’nin hizmetlerinden yararlanırken; Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Kanunu, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile Site’nin hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk Üye’ye aittir.

Üye, Site’den kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamı notlarını silemez veya çıkartamaz. Şirket, kendi ürettiği ve/veya dışardan satın aldığı bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik vb. eserlerin mülkiyet ve mülkiyetten doğan telif haklarına sahiptir.

Üye Site’de ileri sürdüğü şahsi fikir, düşünce, ifade, eklenen dosya ve gönderdiği kişisel bilgilerinin sorumluluğunun kendisine ait olduğunu ve Şirket’in bu dosyalardan dolayı hiçbir şekilde sorumlu tutulamayacağını; ayrıca Şirket’in uğrayacağı her türlü zararı tazmin etmek ile yükümlü olduğunu kabul eder.

Şirket’in Hak ve Yükümlülükleri

Şirket, Site’de satışa sunulan ürün/ürünleri ve içerikleri her zaman değiştirebilme hakkını saklı tutmaktadır.

İşbu Sözleşme hükümlerine ve Site’de belirtilen kurallara uymadığı tespit edilen Üye’nin üyeliği, Şirket tarafından geçici veya daimi olarak iptal edilebilir.

Şirket, Site üzerinden yapılan satışlara ilişkin ön bilgilendirme formu ve mesafeli satış sözleşmelerini 3 yıl süre ile saklayacağını ve bu süre içerisinde işbu mesafeli satış sözleşmesini ve ön bilgilendirme formunu Üye’nin talebi ile paylaşacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Şirket herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı Şirket’in Üye veya üçüncü kişilere karşı hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Şirket stoğu bulunmayan ürün/ ürünlerin teslimatını yapmayabilir, siparişi iptal ederek, sipariş tutarını müşteri hesabına iade edebilir. Şirket, Site’de teşhir edilen ürünlerin stokta bulunmasını taahhüt etmez.

Şirket Üye’nin kayıt esnasında girdiği kişisel bilgilerin gerekli iletişim, tanıtım, mal teslimi, reklam vb. ticari amaçlar için kullanması konusunda tam yetkilidir.

Şirket, Site üzerinden Üye’nin başka web-sitelerine geçişini sağlayabilir. Bu takdirde Üye geçiş yapacağı sitelerin içeriğinden Şirket’in sorumlu olmadığını kabul eder.

Şirket ileride doğacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amacıyla işbu Sözleşme’nin uygulamasında değişiklikler yapabileceği gibi mevcut maddelerini değiştirebilir veya yeni maddeler ilave edebilir. Şirket üyelik gerektirmeyen servisleri zaman içerisinde üyelik gerektiren bir duruma dönüştürülebilir.

Şirket, Site’de ilave servisler açabilir, bazı servislerini kısmen veya tamamen değiştirebilir veya ücretli hale dönüştürebilir.

Site bünyesinde yer alan bütün görsel ve yazısal içeriğe ilişkin haklar Şirket’e aittir. Aksi belirtilmedikçe ticari ya da kişisel amaçlarla izinsiz ve kaynak göstermeden kullanılamaz. Site’de yer alan herhangi bir unsuru Şirket’in izni olmadan diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlamak yasaktır.

Başkalarına ait bilgisayar, üyelik hesabı veya ağlara yetkisiz veya yasadışı yollarla erişmeye çalışmak ("hacking" veya "hacker" olarak tanımlanan davranışlar) ve sistemlere yasadışı veya yetkisiz şekilde ulaşmayı sağlayacak diğer aktiviteler ("port scan", "stealth scan" v.b. aktiviteler), internet virüsleri, kurtçuk, truva atı gönderimi veya "pinging", "flooding", "mailbombing", "denial of service" gibi, diğer Üyelerin, Site’yi kullanımlarında aksamaya sebep olacak faaliyetlerden Şirket sorumlu tutulamaz.

Ödeme

Üye, satın aldığı ürün/ürünlere ilişkin ödemeyi banka havalesi veya kredi kartı yoluyla gerçekleştireceklerdir. İşbu sayılan ödeme yöntemlerinin haricinde başka herhangi bir ödeme yöntemi kabul edilmeyecektir.

Üye satın aldığı ürün/ürünlere ilişkin ödemeyi havale yöntemi ile yapmaları halinde, siparişe ilişkin Şirket tarafından özel olarak tahsis edilen kod numarasının, havale açıklamasında belirtilmesi zorunludur. Bu konuda yaşanabilecek aksaklıklarda bilgi@yilbasihediyesepeti.com adresine e-posta mesajı göndererek iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Site’de aksi belirtilmediği takdirde, Site’deki hizmetler karşılığı alınacak bütün ücretler, Türk Lirası (TL) olarak hesaplanacak ve tahsil edilecektir.

Site üzerinden yapılacak tüm alışverişler, yasal gereklilikler doğrultusunda faturalandırılacak olup, siparişler Üye’ye sevk irsaliyesi ve fatura ile beraber gönderilecektir. Sitede satılan ürün bedellerine mevzuat gereğince ilgili KDV oranları dahildir.

Kargo ücreti, yapılan toplam alışveriş miktarına dahil edilmek suretiyle Üye’den tahsil edilecektir.

Ödeme Güvenliği

Şirket tarafından Üye’ye ilişkin edilinen mali bilgiler fatura hazırlanması için kullanılmaktadır. Üye söz konusu mali bilgilerinin, Şirket tarafından gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesi 3. şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) ile paylaşılmasını kabul eder. Paylaşılacak bilgiler kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV2 de dahil gerekli tüm mali bilgileri içerir.

Üye’nin tüm kredi kartı ve kişisel bilgileri internet güvenlik standardı olan 3D Secure Ödeme sistemi ile 128 mbit koruma ile şifrelenmiştir. Bu şekilde internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde söz konusu bilgilerin istenilmeyen kişi veya kurumlar tarafından ele geçirilmesi önlenmektedir.

Tebligat Adresleri

Üye’nin Site’ye kayıt olması esnasında bildirdiği e-posta adresi, işbu Sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirimde Şirket tarafından kullanılacaktır.

Taraflar, mevcut e-postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak veya elektronik ortamda diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski e-postalara yapılacak bildirimlerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.

Şirket’in Üye’nin kayıtlı e-posta adresine yapacağı her türlü bildirimin, Şirket tarafından e-postanın gönderilmesinden 1 (bir) gün sonra Üye’ye ulaştığı kabul edilecektir.

Gizlilik Politikası

Site’yi ziyaret eden internet kullanıcılarının bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Elde edilen bilgiler, gizlilik prensiplerine bağlı kalmak kaydıyla, Site’nin içerik bölümünü zenginleştirmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda işbirliği yapılan firmalar ile paylaşılmaktadır. Şirket kişisel bilgileri kendi bünyesinde müşteri profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir.

Şirket kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Şirket gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın Site’ye ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Şirket’in herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Sözleşme Değişiklikleri

Şirket tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak, işbu Sözleşme'yi, uygun göreceği herhangi bir zamanda, Site üzerinden ilan etmek suretiyle değiştirebilir. İşbu Sözleşme'nin değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanacak; geri kalan hükümler, aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. İşbu Sözleşme, Üye’nin tek taraflı beyanları ile değiştirilemez.

Uygulanacak Hukuk ve Yetki

İşbu Sözleşme’nin uygulanması ve yorumlanması Türk Hukuku’na tabi olup, işbu Sözleşme’den doğabilecek her türlü uyuşmazlıkta İstanbul (Çağlayan) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır.

Sözleşmenin Feshi

Şirket işbu Sözleşme’yi dileği zaman tek taraflı olarak feshedebilecektir.